Festyn Rodzinny na Błoniach - Święto Uniwersytetu Szczecińskiego

FESTYN RODZINNY NA JASNYCH BŁONIACH - ŚWIĘTO UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO

W niedzielę, 3 czerwca, na Jasnych Błoniach, Uniwersytet Szczeciński miał przyjemność zorganizowania Festynu Rodzinnego, w ramach tegorocznych obchodów Święta US - 33 urodzin Uniwersytetu.

Wydarzenie to, organizowane przez wszystkiego wydziały Uniwersytetu, przyciągnęło wielu uczestników, zwłaszcza spośród najmłodszych szczecinian.

Podczas festynu odbywały się liczne zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych, m.in.: aerobik na trawie, animacje ruchowe dla dzieci, piłkarskie potyczki dla małych i dużych oraz malowanie twarzy we wszystkich kolorach tęczy, wspinaczka na ściance, warsztaty „Wiem co jem” oraz gra dla dzieci z nagrodami. Dodatkową atrakcją tegorocznych obchodów Święta US była Uniwersytecka Gra Biegowa

Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka, jako jednostka Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, również brało udział w obchodach; wszyscy chętni mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji, spróbować swoich sił na profesjonalnych ergometrach, czy po czujnym okiem pracowników Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia, zmierzyć się i zważyć, sprawdzić siłę swojego uścisku czy zbadać pojemność swoich płuc.

Dodatkowo, zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn Uniwersyteckiej Gry Biegowej otrzymali możliwość wykonania specjalistycznych badań fizjologiczno-biochemiczne w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka (I miejsce) czy badań psychomotorycznych w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka (III miejsce).

Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnej zabawie!